Logo AZS

Sukcesy sportowe WSL, rok akademicki 2016/217

• 2 miejsce w punktacji drużynowej uczelni niepublicznych
  • 8 miejsce w punktacji drużynowej uczelni publicznych i niepublicznych oraz PWSZ

Źródło: Ranking AZS, AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI 2016/2017 - PUNKTACJA GENERALNA

Studenci reprezentujący barwy WSL są coraz bardziej rozpoznawalną marką na sportowej arenie kraju. Najlepsze wyniki osiągają w takich dyscyplinach jak: dart, pool bilard, siatkówka, koszykówka piłka nożna, futsal, tenis stołowy, ergometr wioślarski, kolarstwo górskie i bowling. W tej ostatniej konkurencji Uczelnia jest organizatorem Akademickich Mistrzostw Wielkopolski oraz corocznego turnieju bowlingowego o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki. Od zeszłego roku, w kalendarz imprez sportowych WSL wpisał się także Otwarty Akademicki Turniej Karate o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki.

Do najbardziej utytułowanych studentów WSL należy polska kajakarka, wielokrotna medalistka największych imprez światowych - Aneta Konieczna, zdobywczyni srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (był to już jej trzeci medal olimpijski) oraz brązu w czwórce kajakowej podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata. Ponadto, studentem WSL jest również młodzieżowy reprezentant Polski, najbardziej utalentowany polski kajakarz - kandydat do kadry olimpijskiej Londyn 2012 w kanadyjkach - Tomasz Kaczor, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Jego ostatnie osiągnięcie to złoty i srebrny medal zdobyty podczas zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kajakarstwie.  W gronie studentów WSL jest również członkini kadry narodowej seniorów i kadry młodzieżowej w kajakarstwie klasycznym - Ewa Bresińska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski oraz Patrycja Chorodyńska, która w ergometrze wioślarskim podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku zajęła miejsce pierwsze.

To właśnie dzięki tak wybitnym sportowcom Uczelnia jest widoczna na arenach sportowych i budzi zaciekawienie młodzieży wybierającej Wyższą Szkołę Logistyki jako miejsce dalszej nauki, a także kontynuacji swoich sportowych pasji. Studenci WSL w ramach zajęć wychowania fizycznego mają do wyboru osiem dyscyplin sportowych:

Aneta Konieczna
Aneta Konieczna (Posnania Poznań), absolwentka Wyższej Szkoły Logistyki oraz  Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) popłynęły w sobotę w węgierskim Szeged po brązowy medal kajakarskich mistrzostw świata w wyścigu K-2 na 500 m. To już trzeci wspólny medal polskich kajakarek. GRATULUJEMY!

Więcej...

Mariusz Siebert
Mariusz Siebert, trener sekcji karate KU AZS WSL zdobył wicemistrzostwo Polski w konkurencji indywidualnej kata seniorów oraz wicemistrzostwo Polski w kumie seniorów podczas III Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Shotokan FSKA. Turniej odbył się w dniach 30.06-03.07.2011 roku, w hali sportowej w Karpaczu.

Więcej...

Tomasz Kaczor
Tomasz Kaczor (Warta Poznań) zdobył złoty i srebrny medal podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Kajakarstwie. Kanadyjkarz złoto wywalczył na dystansie 1000 metrów, srebro – 500 metrów.

Więcej...

Patrycja Chorodyńska
W Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Do rywalizacji stanęło ponad 600 studentów z całej Polski. Wyższą Szkołę Logistyki reprezentowała Patrycja Chorodyńska, która w eliminacjach środowiskowych w ergometrze wioślarskim zajęła pierwsze miejsce. Sukces ten, powtórzyła w Warszawie podczas finału.

Więcej...

Bowling
Ogólnouczelniany Turniej Bowlingowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki jest cykliczną imprezą w której biorą udział studenci i pracownicy większości poznańskich uczelni.

Więcej...

Karate
W 2010 roku odbył się II Akademicki Otwarty Turniej Karate o Puchar JM Rektora Wyższej Szkoły Logistyki. W zawodach startowało kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Wśród zawodników Wyższej Szkoły Logistyki najwyżej uplasował się Marcin Majchrzak, który zajął drugie miejsce w konkurencji Kumite Indywidualne Chłopców.

Więcej...

Andrzej Figaj – kolarstwo
Andrzej Figaj, reprezentant Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Logistyki wygrał Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Zawody odbyły się poznańskiej Cytadeli. Impreza została zorganizowana obok III edycji AZS MTB Cup 2010 – Akademickiego Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim XC.

Więcej...

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)