opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Zapraszamy studentów z Ukrainy
drukuj

Zapraszamy studentów z Ukrainy

2018-09-28 12:05

W tym roku studia w naszej Uczelni podejmie grupa ponad stu studentów z Ukrainy, a zainteresowanie kolejnych jest bardzo duże.

W Wyższej Szkole Logistyki studiuje coraz więcej obywateli obcych państw, ale studia z zakresu logistyki cieszą się szczególnym zainteresowaniem młodzieży z Ukrainy. W tym roku studia w naszej Uczelni podejmie grupa ponad stu obywateli tego kraju, a zainteresowanie kolejnych jest bardzo duże. Aby im to ułatwić i zapoznać z warunkami studiów, na Ukrainę pojechał Szymon Fojutowski, niedawny absolwent naszej Uczelni, a dzisiaj pracownik Działu Marketingu WSL oraz Natalia Koval, studentka drugiego roku studiów stacjonarnych, która pochodzi z Ukrainy.

- Odwiedziliśmy miasta Umań i Mańkiwka. To były trzy dni intensywnych spotkań z uczniami szkół średnich w obu tych miastach. W spotkaniach wzięło udział ponad sto osób, które marzą o studiach w Polsce i nasza oferta była dla nich bardzo interesująca – opowiada Szymon Fojutowski. – Mówiliśmy czym jest logistyka, opowiadaliśmy o naszej Uczelni, ofercie, którą WSL ma dla studentów zagranicznych, a także o działalności Samorządu Studenckiego i Koła Naukowego CORLOG, oczywiście również o Poznaniu.

tl_files/aktualnosci2018/09/szkola-0.png

Z pytań, które zadawali uczniowie ukraińskich szkół średnich wynika, że najwięcej obaw budziła znajomość języka polskiego, a także możliwość podjęcia pracy podczas studiów. Oczywiście spore emocje wzbudziły także pytania o koszty utrzymania w Polsce.

tl_files/aktualnosci2018/09/szkola-1.png

- Uspokajaliśmy, że obecnie w Polsce mamy rynek pracownika, że firmy gwałtownie szukają pracowników, a w związku z tym ich wynagrodzenia rosną. Uświadamiałem też uczniom z Ukrainy, że przed rozpoczęciem studiów będą mogli skorzystać z kursu języka polskiego – tłumaczy Szymon Fojutowski. – Najbardziej przekonujący był jednak przykład Natalii, której doświadczenia z dwuletnich studiów uspokajały obawy naszych słuchaczy.

tl_files/aktualnosci2018/09/urzad.png

W Umaniu i Mańkiwce Natalia Koval i Szymon Fojutowski spotkali się również z pracownikami Urzędów Miast opowiadając o Wyższej Szkole Logistyki i zapoznając ich z warunkami studiów w naszej Uczelni.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)