opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Z Poznania przez Teheran do Barcelony
drukuj

Z Poznania przez Teheran do Barcelony

2017-05-25 16:31

Z Warszawy do Teheranu, ale jak?

Prezentacja wyników konkursu
Prezentacja wyników konkursu

W czwartek, 25 maja 2017 roku, podczas odbywającej się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu konferencji LogIDEAS, zostały wręczone nagrody w konkursie logistycznym „Z Warszawy do Teheranu, ale jak?”.

Organizatorem konkursu, w którym wzięło udział czternaście dwuosobowych zespołów złożonych ze studentów Wyższej Szkoły Logistyki, była firma Ekol Logistics. Zadaniem przyszłych logistyków było przetransportowanie 33 palet bądź kontenera ze stolicy Polski do Teheranu, stolicy Iranu. Jury, złożone z pracowników naukowych WSL oraz przedstawicieli Ekol Logistics premiowało niskie koszty transportu i intermodalność, czyli skorzystanie z różnych środków transportu.

Grupa Ekol Logistics działa od 1990 roku i dzisiaj ma swoje centra logistyczne w piętnastu krajach, m.in. w Turcji, Polsce, Niemczech, Grecji, Francji i Hiszpanii. Obecnie Grupa Ekol Logistics zatrudnia 6,5 tys. pracowników i dysponuje 5,5  tys. własnych środków transportu, w tym sześcioma statkami typu Ro-Ro. W Polsce firma ma sześć oddziałów, a jej centrala mieści się w Sosnowcu.

Zwycięzcą konkursu okazał się zespół w składzie Sara Grodzka i Mateusz Kaiser. W nagrodę triumfatorzy rywalizacji spędzą cztery dni w Barcelonie. Fundatorem nagrody jest Ekol Logistics.

Zwyciezcy konkursu

Zwycięzcy konkursu (w środku), w towrzystwie przedstawicieli Fundatora i Organizatora

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)