opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Wyższa Szkoła Logistyki dla Grupy Żywiec
drukuj

Wyższa Szkoła Logistyki dla Grupy Żywiec

2017-05-25 16:10

Akademii Logistycznej Grupy Żywiec

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu rozpoczęła współpracę z Grupą Żywiec. Obejmuje ona szkolenie pięćdziesięciu pracowników Grupy - menadżerów, liderów i koordynatorów logistyki – w ramach Akademii Logistycznej.

Proces kształcenia w ramach Akademii Logistyki Grupy Żywiec podzielony został na cztery główne bloki tematyczne zwierające łącznie 8 modułów szkoleniowych:

BLOK I. WIEDZA MANAGERSKA – Podstawy biznesu, Aspekty miękkie w zarządzaniu, Zarządzanie zespołem logistyków

BLOK II. LOGISTYKA ZEWNĘTRZNA – Zarządzanie zapasami w łańcuchu dostaw, Logistyczna obsługa klienta, Globalny język biznesu (Standardy GS1)

BLOK III. LOGISTYKA WEWNĘTRZNA – Zarządzanie magazynem

BLOK IV. NARZĘDZIE WSPOMAGAJĄCE – Zaawansowany Excel.

Program został dostosowany do potrzeb Grupy Żywiec, dla której najważniejszym zadaniem szkolenia w ramach Akademii Logistycznej jest zwiększenie efektywności działania procesów logistycznych.

Dodatkowo, uczestnicy kursu skorzystają ze specjalnego pakietu e-learningowych szkoleń językowych, który obejmie język angielski dla logistyków, język niemiecki dla logistyków oraz język włoski dla logistyków. Wszyscy słuchacze otrzymają świadectwo uczestnictwa w Akademii Logistyki oraz międzynarodowy certyfikat systemu GS1.

Twórcą programu i kierownikiem Akademii Logistyki Grupy Żywiec jest prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Cyplik, prorektor, wykładowca i kierownik Katedry Systemów Logistycznych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wcześniej prof. Piotr Cyplik współpracował w zakresie reorganizacji procesów logistycznych z takimi firmami, jak Pepsi-Cola Botters Poland, Polkomtel, Grupa Paradyż, Kompania Piwowarska oraz Volkswagen Group Polska.

Istniejąca od 2001 roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu jest najstarszą i największą niepubliczną specjalistyczną uczelnią logistyczną w Polsce. Do tej pory mury tej uczelni opuściło blisko 11 tys. absolwentów. WSL prowadzi studia pierwszego stopnia licencjackie, drugiego stopnia, dualne (połączenie nauki z pracą w firmach logistycznych), podyplomowe i MBA. Uczelnia blisko współpracuje z Instytutem Logistyki i Magazynowania, prestiżową polską jednostką naukowo-badawczą w dziedzinie logistyki, a także z Technische Hochschule Wildau koło Berlina, jedną z renomowanych uczelni logistycznych w Europie. Współpraca z Technische Hochschule Wildau obejmuje między innymi prowadzenie wspólnych studiów MBA, transfer wiedzy w obszarze edukacji i badań, wymianę kadry naukowo-dydaktycznej, organizację sympozjów i konferencji, prowadzenia badań naukowych.

 

 

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)