opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Wiedza i praktyka
drukuj

Wiedza i praktyka

2017-06-11 21:47

Rzetelna wiedza – Dobra praktyka - Bezpieczna praca

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu nie zapomina o swoich absolwentach. Przeciwnie, cały czas stara się im zapewnić dostęp do przydatnej w codziennej pracy nowoczesnej wiedzy. Najnowszy przykład to sympozjum BHP „Rzetelna wiedza – Dobra praktyka - Bezpieczna praca”.

Sympozjum dla pracowników działów BHP, na które zaproszono absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyło się w Tarnowie Podgórnym, a słuchacze mogli wysłuchać m.in. wykładów Agnieszki Szczygielskiej z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, docenta dr habilitowanego Ireneusza Fechnera, kanclerza WSL, profesora Bogusława Śliwczyńskiego, wykładowcy naszej uczelni oraz profesora Edwina Tytyka z Politechniki Poznańskiej. Szczególnie dużym powodzeniem cieszyły się specjalistyczne warsztaty prowadzone przez praktyków z takich firm, jak Skanska, Raben, Philips oraz Hilding Anders. Dodatkowo, ponad stu uczestników zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki seminarium wzięło udział w studyjnej wizycie w firmie Balma, producenta mebli biurowych w Tarnowie Podgórnym.

Ale atrakcji było więcej. Uczestnicy seminarium mogli, korzystając z ergometrów, spróbować swoich sił w pojedynku z Anetą Konieczną, absolwentką Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, mistrzynią świata i wielokrotną medalistką olimpijską w kajakarstwie. Dużym powodzeniem cieszyły się też specjalne gogle przywiezione przez przedstawiciela Automobilklubu Wielkopolski, dzięki którym można było przekonać się, jak bardzo zmieniają się ludzkie reakcje po spożyciu alkoholu, czy zażyciu narkotyków. Seminarzyści dużo czasu spędzili też na stoisku krakowskiego wydawnictwa „Tarbonus” specjalizującego się w fachowej literaturze dotyczącej BHP.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)