opcje
drukuj

Uczelnia otwarta

2019-06-19 12:32

W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyły się tradycyjne Dni Otwarte dla absolwentów szkół średnich zainteresowanych kształceniem w jednej z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się branż polskiej gospodarki. Goście mogli nie tylko poznać u

Jedenaście zorganizowanych przez poznańską WSL Ogólnopolskich Olimpiad Logistycznych, kilkaset wycieczek, specjalistyczne programy komputerowe, pomoce i materiały szkoleniowe dla uczniów – wszystko to czyni pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną dobrze znaną instytucją wśród uczniów szkół średnich. Osobom, które są zainteresowane karierą w logistyce i spedycji Wyższej Szkoły Logistyki przedstawiać nie trzeba, bo dla nich jest to uczelnia pierwszego wyboru. Mimo to kilkudziesięciu absolwentów szkół średnich z Wielkopolski przyjechało do Poznania, aby jeszcze dokładniej przyjrzeć się naszej uczelni, poznać jej bogate życie studenckie i przypatrzeć się całej ofercie edukacyjnej WSL.

Menadżerowie zaprezentowali swoje firmy

Program Dni Otwartych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu obejmował nie tylko spotkanie z przedstawicielami władz uczelni, prezentację oferty kształceniowej i spotkanie młodymi ludźmi zaangażowanymi w działalność Samorządu Studenckiego. Ważną częścią sobotnich Dni Otwartych były również spotkania z partnerami WSL, czyli największymi na polskim rynku firmami logistycznymi.

- Dzięki temu przyszli studenci mogli poznać możliwości, które otworzą się przed nimi po zdobyciu wyższego wykształcenia logistycznego. Warto było w tych spotkaniach uczestniczyć, bo logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż polskiej gospodarki. I tak najpewniej pozostanie, bo jest jednocześnie branżą, dzięki której rozwija się globalizacja – tłumaczy Szymon Fojutowski, absolwent WSL, a dzisiaj pracownik tej uczelni.

        Uczestnicy Dni Otwartych spotkali się między innymi z menadżerami Pekabeksu, Boekestijn Transport Service, Żabki oraz firmy Geis, czyli przywołanego wcześniej Gangu Ekspertów i Szaleńców. Poznali sposób działania tych firm, ich oczekiwania wobec pracowników, a także ofertę współpracy już podczas studiów.

 

Program stażowy? Czemu nie?

Szczególne zainteresowanie wzbudził program stażowy przedstawiony przez holenderską firmę Boekestijn Transport Service. Aby stać się jego beneficjentem, do 15 lipca br. trzeba przysłać do siedziby firmy krótki filmik prezentujący kandydata.

        Końcowym akordem Dni Otwartych w Wyższej Szkole Logistyki była Mobilna Olimpiada Logistyczna. Okazało się, że jej triumfatorem został jeden ze zwycięzców „prawdziwej” Olimpiady Logistycznej. Najlepsi uczestnicy wyszli z WSL bogatsi o dyski przenośne WD i uczelniane upominki. 

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)