opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Finał za nami. Wstrzymujemy oddech
drukuj

Finał za nami. Wstrzymujemy oddech

2019-03-08 13:31

Trzeci etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dobiegł końca. Uczestników czeka teraz tylko uroczysta gala i wręczenie nagród. No i rzecz jasna oczekiwanie na wyniki.

Koniec marca 2019 roku okazuje się być bardzo emocjonujący. W tym czasie, jak zapowiedziano, ma zostać podpisane porozumienie kończące wojnę handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, ale świat logistyczny czeka na ostatnie dni marca, bo wówczas zostaną podane oficjalne wyniki organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Porozumienie Waszyngtonu i Pekinu jest ważne, bo wybuch wojny handlowej grozi spowolnieniem globalnej gospodarki, ale dla uczestników organizowanej przez nas olimpiady ogłoszenie jej wyników jest istotniejsze i bez wątpienia przyćmi wszystko inne. Warto czekać, bo wśród nagród są między innymi indeksy na studia w pierwszej polskiej uczelni logistycznej.

 

Wszystko stanie się jasne, jak twierdzą organizatorzy, 29 marca 2019 roku o godzinie 12,00.

 

W finale, który odbył 1 marca br., wzięło udział 75 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Finaliści mieli do rozwikłania pięć zadań, w tym test językowy, a ten specyficzny egzamin trwał dwie godziny. Gdy emocje nieco opadły, uczestnicy finału podkreślali, że zadania były trudne, ale wykonalne. Natomiast nauczyciele, którzy przyjechali do Poznania aby opiekować się swoimi logistycznymi prymusami i wspierać ich duchowo byli zdania, że cała tegoroczna olimpiada była trudniejsza niż w latach poprzednich. I chyba to prawda, ale trzeba pamiętać, że z roku na rok poziom nauczania przedmiotów logistycznych w Polsce rośnie. Także dzięki współpracy naszej Uczelni z nauczycielami przedmiotów logistycznych.

 

Ostatnim akordem zamykającym XI Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną będzie uroczysta gala, która odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Wyższej szkole Logistyki w Poznaniu.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)